רימון
תומר
אלון
אשל
אלומה
סביון
הדס
אלה
חורש
אור
נרקיס
גפן
רקפת
שדה
חבצלת
המוסד החינוכי קיבוץ גן שמואל - 1947-1997
  • איריס
  • יעקב
  • טובה
  • יוסף
  • רחל
  • רבקה
  • שני
  • תמי
  • כניסה/הרשמה

מוועדת החברה: אנו מוסרים לידיעת החברים הצעה תכנית להסדר ערבי השבוע
01/01/1952

מוועדת החברה: אנו מוסרים לידיעת החברים הצעה תכנית להסדר ערבי השבוע. ועדות הקבוצות מתבקשות להתאים את פעולות הקבוצה בהתאם לכך. בערעור נא לפנות לוועדת החברה.

יום א' – שיחות קבוצה או סרט. ישיבות ועדת החברה

יום ב' – חוגים

יום ג' – פעולות (במסגרת התנועה)

יום ד' – חוג דרמטי

יום ה' – מקהלה

יום ו' – ערב קן או שכבה

שבת – שיחת חברה או קונצרט תקליטים ("נטיפים" 3, חג אסיף תשי"ב)


מקבוצת  נשר:

הובאו לדיון בשיחת קבוצה חברים שנאשמו ב"סחיבות" שונות במשק. לאחר דיון ארוך וממושך הוחלט לסלק שניים מהחברים מן הקבוצה והתנועה עד שיוכיחו בהתנהגותם כי ראויים הם להן.

שבוע השמחה: ביוזמן ועדת תרבות של הקבוצה הוחלט על קיום של "שבוע שמחה" בשבוע סוכות. עד כה בוצעו לפי התכנית שלושה ערבים...

"קן נשרים" – הופיע "קן הנשרים" הרביעי כשהו מוגדל ומכיל מדורים קבועים: אמתחת אגרות, קצת תעמולה, בקן.


מקבוצת  תומר:

במסגרת הפעולה השומרית התקיימו השבוע שתי פעולות. באחת נערכה שיחה על הידידות לפי הספור "הידיד הנאמן". בשנייה קראנו את הספור "השנאה", אך עדיין לא שוחחנו על ספור זה.


מקבוצת  עופר:

בהצבעה על התקציב הוחלט על קופה משותפת. נקבע גזבר ותפקידו לחלק את הכסף לפי בקשות החברים. נתקיימו גם דיונים חברתיים ונתבעו תביעות חמורות ביותר מהחברים בשטחי העבודה והלמודים. נתקיימה שיחה על פילוג הקיבוץ המאוחד.


קבוצת  שיבולים:

בקבוצה: הוחלט לקיים שלוש שיחות בשבוע. בכל השיחות תופס הצד הענייני והבירורי את החלק הקטן ביותר. כיוון השיחה הוא עיוני. הקושי הוא באפשרות ההתנקשות בתכנית ערבי החברה. הוחלט לקיים שתי שיחות לפני או אחרי פעולות החברה.

קליטת עולים: במשך השבוע יצאו כ-11 חברים לקייטנה של ילדי מחנות העולים ובילו אתם כמחצית היום.

עצומת השלום: בשבוע החולף ערכה הקבוצה מספר גיחות לגיוס חתימות למען עצומת השלום (עם ברית-המועצות? – העורך). החברים יצאו לחדרה, אגרובנק וגבעת אולגה ואספו כ-260. (נטיפים מס' 3, סוכות תשי"ב).

 

כאמור, כל "נטיפים" הביא דיווח מפורט על הלימודים בקבוצות. מס' 8(22) מוסר לנו דיווח מכל קבוצה על-פי שכבות:

נשר: המבחן בריאליסטיקה שהתקיים לפני שבועיים עומד על ממוצע ציונים של 76%. בהומניסטיקה התחלנו מלכים א'. ניתן שאלון והיתה הכתבה.

 

ועדות וחוגים

שתי הוועדות המרכזיות של המוסד הן ועדת החברה והנהגת הקן. ההגדרה ה"טריטוריאלית" ביניהן לא תמיד ברורה, אבל בגדול אפשר לאפיין זאת כך: ועדת החברה מטפלת בשגרת החיים השבועית, ואילו הנהגת הקן אחראית לכל פעילות התנועה, להדרכות של הבוגרים את הצעירים ולקשר עם הנהגת השומר-הצעיר הארצית.


הוועדות מתחילות לפעול: "בהתחלת שבוע זה אפשר להגיד שהוועדות התחילו "לפעול". מה זאת אומרת לפעול. הסתובבתי בקרבת מקום מושבן של הוועדות השונות, ושמעתי שמדברים שם בלהט רב שצריך לפעול. תגידו בעצמכם: אינכם מרגישים שמיד התחילו העניינים לדפוק? שמיד החברה נהייתה מאורגנת? ואם לא, פניתי לוועדות: לא הדבורים, המעשה עיקר!התחילו לפעול!!! (נטיפים מס'2).


שכבה בוגרות, שכבה צעירה

"נטיפים" 8(22) [התחיל מיספור חדש עם כניסתה של השנה האזרחית 1952] מדווח: ערב השכבה שעבר הוקדש כפי שידוע לדברה: "השומר הוא איש הטבע".


"נטיפים", "עלי גבעה" וגלי גבעה

נטיפים הראשון הופיע כנראה ב-5 באוקטובר 1951 (אינו מצוי בארכיון), כיון שהשני הופיע ב-12 באותו חודש והעלונים – בני שני עמודים – הופיעו אחת לשבוע. הסעיף הראשון והמרכזי היה "מהנעשה בקבוצות" , והופיע בו דיווח על הלימודים בקבוצות השונות ואירועים שהצדיקו איזכור. הסעיף השני הוא "במרחב המוסד", ובו דיווחים על ההתרחשויות שהמערכת מצאה לנכון לדווח עליהם. בין אלה נמצאת הכותרת "נופת צופים":


בקשר לתחרות ההתעמלות, נתקבל במערכת ערעור של קבוצת עופר על תקנון התחרות:

1)   התורן אינו צריך ללכת להתעמלות כיון שהוא יעשה "פוץ'" (=יחפף).

2)   נשר קמים רבע שעה לפני כל המוסד.

3)   שבלים מסדרים את החדרים בהפסקה.

4)   אצל שבלים יש חמשה חדרים ולכן במשך שבוע יש להם יתרון של ששה אנשים, ובשנה – של 219 איש.

5)   אצל שבלים בתי 00 (=חדרי שירותים) יותר קרובים לחדרים, ויש להם רווח זמן בהליכה. חוץ מזה יש להם יתרון במספר חדרי 00 ולכן התורים גוזלים פחות זמן.

6)   אנו מפחדים שייווצרו אצלנו זוגות השנה, אשר יתעייפו מטיולים בלילות (כמו אצל שבלים).

תגובות לדף זה תגובה חדשה

עדיין אין תגובות לדף זה.
מוזמנים להגיב!